تبلیغات
 

مصاحبه امیرعلی با باشگاه خبرنگاران جوان مورخ 28/10/90

نوشته شده توسط :امین رضا
یکشنبه 31 اردیبهشت 1391-00:00

امیرعلی نبویان،‌نویسنده برنامه "رادیو 7":
"قصه های امیرعلی" برگرفته از بطن جامعه است

"امیرعلی نبویان" یكی از نویسندگان برنامه"رادیو 7" معتقد است؛" قصه های امیرعلی" با روایتی از اتفاقات به وجود آمده در بطن جامعه شكل گرفته است.  امیرعلی نبویان، نویسنده  برنامه "رادیو 7"پیرامون انتخاب و خواندن متن ها در گفتگو با بخش رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران گفت:در این برنامه كه به صورت هفتگی ضبط می شود،با نگاهی به اتفاقات به وجود آمده در مدارس و دانشگاه ها و داستان هایی كه توسط دوستان هدایت می شود،سعی شده كه با رنگ و لعاب دادن به این موضوعات شكل قصه گونه ای به خود بكیرد و  بتوانیم آن را ضبط و در آیتم "قصه های امیرعلی" روایت كنیم.
وی پیرامون این سوال كه آینده برنامه "رادیو 7"را چطور می بینید،اظهار داشت:آینده برنامه "رادیو 7"بستگی به این دارد كه تا كی قرار است روند خود را ادامه دهد؛اما به غیر از من یك تیم مبتكر برای فرار از به تكرار افتادن این برنامه راه حل هایی را دارند كه با ایجاد ایده های نو،مخاطب را شگفت زده می كنند.
وی درمورد كار با "منصور ضابطیان" گفت:"ضابطیان" جدا از توانایی های فنی و حرفه ای خود فردی با تجربه،كاربلد،‌خوش فكر و دوست داشتنی است كه كار كردن با وی برایم بسیار دلنشین و لذت بخش است.
نبویان پیرامون قصه های "امیرعلی"‌گفت:"قصه های امیرعلی" به این دلیل طراحی شده كه به جوان های هم سن و سال خود این پیام را برسانم كه با دوری كردن از خانواده نمی توان گام های چندان موثری برای آینده برداشت؛همچنین "قصه های امیرعلی" در كانون خانواده به وقوع می پیوندد و با دوست خود،"مهران" مدام با یكدیگر در حال جنگ بوده و همه این اتفاقات در چهارچوب خانواده شكل می گیرد.
وی بیان كرد:پیام اصلی این داستان به جوانها نیز اشاره دارد كه برای داشتن خاطرات دلچسب،‌خوب،شیرین،‌و تعریف كردنی كانون خانواده یكی از بهترین و موثرترین چهارچوب هایی محسوب می شود كه برای رشد و تعالی هرچه بهتر فرزندان این آب و خاك تاثیر بسزایی دارد. وی درپاسخ به سوال اینكه "قصه های امیرعلی" علیرغم اتفاقات معمول جامعه چرا دارای جذابیت است،افزود:اگر در كار جذابیت و ظرافتی وجود دارد به نظر مخاطب برمی گردد؛اما این جذابیت به دلیل شكل جمله بندی و دایره لغات است كه من در نگارش و روایت داستان به كار بردم.همچنین؛یكی دیگر از دلایل باورپذیری آن است كه شخصیت ها ،نمونه بیرونی دارند.
 
وی در پایان پیرامون فعالیت های كاری خودگفت:برنامه "رادیو 7"اولین كار هنری و حرفه ای من در تلویزیون محسوب می شود كه این موضوع زمینه ساز توجه بیشتر در كارهای بعدی من خواهد بود.بنابراین در ارتباط با پیشنهادهایی كه تاكنون چه در عرصه نویسندگی و چه بازیگری به من شده؛سعی كردم با استفاده از تجربیات مسعود فروتن،منصور ضابطیان‌ و محمد صوفی بهره ببرم تا در انتخاب آن ها بتوانم دقیق تر عمل كنم.
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox